خیلی ایران ماشین ایرانی سینمای بدلکاری

خیلی: ایران ماشین ایرانی سینمای بدلکاری سینمایی بدلکاران اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی دومین مرز فعال بسته شد ، زنگ خطر تازه جهت ترانزیت ایران

چند ماه بعد از آخر یافتن اختلافات کشور عزیزمان ایران با ترکیه بر سر مرز بازرگان این بار نوبت به دومین مرز فعال کشور و مهم ترین مرز زمینی کشور عزیزمان ایران رسید

دومین مرز فعال بسته شد ، زنگ خطر تازه جهت ترانزیت ایران

زنگ خطر تازه جهت ترانزیت ایران/ دومین مرز فعال بسته شد

عبارات مهم : ایران

چند ماه بعد از آخر یافتن اختلافات کشور عزیزمان ایران با ترکیه بر سر مرز بازرگان این بار نوبت به دومین مرز فعال کشور و مهم ترین مرز زمینی کشور عزیزمان ایران رسیده تا جهت مدتی نامشخص مسدود شود.

به گزارش ایسنا، آمارهای جدیدی که از سوی وزارت راه و شهرسازی ارائه شده است نشان می دهد در طول شش ماهه ابتدایی امسال ترانزیت کشور عزیزمان ایران رشدی ۲۷ درصدی را به ثبت رسانده هست. در این آمار در کنار بندر شهید رجایی که همواره به عنوان مهم ترین محل جابه جایی کالا در کشور آشنا شده، مرز زمینی پرویزخان قرار داشت که توانسته بود حدود ۲۱ درصد از جابه جایی های مربوط به ترانزیت در کشور عزیزمان ایران را مدیریت کند.

دومین مرز فعال بسته شد ، زنگ خطر تازه جهت ترانزیت ایران

این مرز زمینی که در استان کرمانشاه و شهرستان قصر شیرین قرار گرفته مهم ترین محل رفت و آمد تاجران و کالاها میان کشور عزیزمان ایران و اقلیم کردستان عراق است که از امروز طبق اعلام فرماندار قصرشیرین و با درخواست دولت مرکزی عراق فعالیت اش متوقف می شود.

طبق برآوردهای صورت گرفته تا زمانی که ماموران این اقلیم از فعالیت محوری در این حوزه کنار نرفته و امور را به ماموران دولت مرکزی عراق واگذار نکنند امکان بازگشایی دوباره این آخر مرزی وجود نخواهد داشت.

چند ماه بعد از آخر یافتن اختلافات کشور عزیزمان ایران با ترکیه بر سر مرز بازرگان این بار نوبت به دومین مرز فعال کشور و مهم ترین مرز زمینی کشور عزیزمان ایران رسید

هرچند این تصمیم با توجه به برآوردهای سیاسی و به منظور اعلام حمایت قاطع کشور عزیزمان ایران از دولت مرکزی عراق صورت گرفته و تصمیم کلان به شمار می رود، ولی قطعا تاثیری قابل توجه در عملکرد ترانزیتی کشور عزیزمان ایران در ماه های آینده خواهد گذاشت.

این مرز که به طور میانگین روزانه بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ کامیون از آن عبور می کند راه مهم ارتباط کشور عزیزمان ایران با یکی از مهم ترین مقاصد ترانزیتی کشور به حساب می آید که در حال حاضر امکان تبادل اقتصادی با آن وجود نخواهد داشت.

ترانزیت کشور عزیزمان ایران که بعد از تاثیرگذاری آمار کم کردن یافته ترانزیت در مرز بازرگان با مشکلاتی در رسیدن به اهداف خود مواجه بود، این بار نیز باید با شک مسدود شدن مرز پرویزخان روبه رو شود و بدهید ترتیب احتمالا شاخص رشد ترانزیت کشور عزیزمان ایران که جهت چند ماه مثبت شده است بود، بار دیگر روند سقوطی خود را طی خواهد کرد. البته به نظر می رسد در صورت عقب نشینی رهبران اقلیم کردستان از برنامه های سیاسی ارزش امکان از سرگیری دوباره فعالیت در این مرز مهم اقتصادی وجود خواهد داشت.

دومین مرز فعال بسته شد ، زنگ خطر تازه جهت ترانزیت ایران

واژه های کلیدی: ایران | مرکزی | فعالیت | اقتصادی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs

بدون دیدگاه

دیدگاه شما

نظر شما: