خیلی ایران ماشین ایرانی سینمای بدلکاری

خیلی: ایران ماشین ایرانی سینمای بدلکاری سینمایی بدلکاران اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی هنوز در اندیشه حفظ احمدی‌نژاد در چارچوب نظام هستیم/ خاتمی هیچ گاه علیه نظام صحبت نکرد ، غفوری‌فرد

یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: نظام در تلاش است نیروهای خود را حفظ کند ولی اینگونه تلقی می‌شود که از احمدی‌نژاد می‌ترسد در صورتی که این گونه نیست بلکه در اندیشه در

هنوز در اندیشه حفظ احمدی‌نژاد در چارچوب نظام هستیم/ خاتمی هیچ گاه علیه نظام صحبت نکرد ، غفوری‌فرد

غفوری فرد: هنوز در اندیشه حفظ احمدی نژاد در چارچوب نظام هستیم/ خاتمی هیچ گاه علیه نظام صحبت نکرد

عبارات مهم : سیاسی

یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: نظام در تلاش است نیروهای خود را حفظ کند ولی اینگونه تلقی می شود که از احمدی نژاد می ترسد در صورتی که این گونه نیست بلکه در اندیشه در چارچوب نظام هستیم.

حسن غفوری فرد در گفت وگو با ایلنا، در تصویر العمل به بیانات اخیر احمدی نژاد گفت: احمدی نژاد زمانی دوقطبی با آیت الله هاشمی رفسنجانی ایجاد کرد و اکنون به دنبال ایجاد دوقطبی با خاندان لاریجانی است البته ایشان دستورات مقام معظم رهبری را بارها و بارها نادیده گرفت که شاید مشخص ترین آن کاندیدا شدن در انتخابات ریاست جمهوری علی رغم توصیه صریح مقام معظم رهبری بود.

هنوز در اندیشه حفظ احمدی‌نژاد در چارچوب نظام هستیم/ خاتمی هیچ گاه علیه نظام صحبت نکرد ، غفوری‌فرد

وی با ذکر مثالی بیان کرد: یک آقایی نزد عالمی رفت و گفت اگر بخواهم معروف شوم باید چه کنم که به او پیشنهاد داد یک دانشمند بزرگ شود، گفت نمی توانم گفتند ثروتمند بزرگی شو گفت نمی توانم گفتند ورزشکاری حرفه ای باش گفت نمی توانم گفتند سخنران بزرگ شو، گفت نمی توانم. گفتند یک آدم بزرگ را به قتل برسان آن وقت در کنار او اسم تو هم می آید. بنابراین عده ای فکر می کنند تنها راه بزرگ شدن این است که به دیگران اهانت کنند و یا با تحقیر بزرگان می توانند بزرگ شوند. البته آقای اژه ای هم در نشست خود اشاره کردند که فقط بعضی دوست دارند دیده شوند که اگر به او توجه کنیم عملا به هدفش رسیده هست، بنابراین فکر می کنم با ایجاد این دوقطبی سازی می خواهد خود را احیا کند که اعتقاد دارم دیگر دوره اش گذشته و خودش هم باید بداند.

غفوری فرد با اشاره به ادعای ولایتمداری احمدی نژاد گفت: وی در چندین مورد دقیقا خلاف جهت دستور صریح رهبری عمل کرد.

یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: نظام در تلاش است نیروهای خود را حفظ کند ولی اینگونه تلقی می‌شود که از احمدی‌نژاد می‌ترسد در صورتی که این گونه نیست بلکه در اندیشه در

این فعال سیاسی اصولگرا ادامه داد: علت دیگر مواضع و رفتارهای احمدی نژاد این است که دستگاه قضایی درصدد بررسی پرونده قضایی ایشان است و با این روش های غیرمنطقی درصدد تاثیرگذاری بر پرونده قضائی هست، شاید هم گمان می کند که می تواند با یکی دو صحبت دستگاه قضائی را به انفعال بکشاند و در روند بررسی قضائی تاثیرگذار باشد. البته وی از این روش بعضا در وقت ریاست جمهوری و به خصوص در هنگام انتخابات استفاده می کرد «داستان بگم بگم و یا تهدیداتی که در مورد اعلام اسامی مفسدین اقتصادی داشت که هرگز هم اعلام نکردند را فراموش نکرده ایم.»

احمدی نژاد با این رفتارها نمی تواند خودسازی کند

این فعال سیاسی اصولگرا راجع به علت سکوت هم طیف های خود نسبت به مواضع احمدی نژاد گفت: هر واکنشی مبنی بر انتقاد و توجه نشان دادن به احمدی نژاد او را به نشانه خود می رساند. من فکر می کنم دلیلی ندارد که هر کسی حرفی زد پاسخی به او بدهیم و دوره احمدی نژاد به آخر رسیده و با این شرایط نمی تواند خودسازی کند.

هنوز در اندیشه حفظ احمدی‌نژاد در چارچوب نظام هستیم/ خاتمی هیچ گاه علیه نظام صحبت نکرد ، غفوری‌فرد

وی با اشاره به یکی از صحبت های خود در وقت انقلاب داشت گفت: در آنجا گفتم رژیم شاهنشاهی در کشور عزیزمان ایران تمام شده است که جهت این صحبت ساواک حکم اعدام من را داد و گفتم این رژیم نمی تواند با این بازی ها مبنی بر شلوغ کاری های بختیار و اهدای انگشتر فرح به مراجع عراق خود را زنده کند و اکنون هم اعتقاد دارم دوره احمدی نژاد تمام شده است هست. در قبل از سال ۹۲ در وقت ریاست جمهوری او بیان کردم احمدی نژاد سریعتر از هر مدیر جمهور دیگری دوره اش تمام می شود.

رفتار احمدی نژاد از موضع ضعف است

یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: نظام در تلاش است نیروهای خود را حفظ کند ولی اینگونه تلقی می‌شود که از احمدی‌نژاد می‌ترسد در صورتی که این گونه نیست بلکه در اندیشه در

غفوری فرد اظهار داشت: آیت الله هاشمی رفسنجانی تا آخرین روز حیات خود مورد توجه بود و از آقای خاتمی هم اسمی است ولی دوره احمدی نژاد سریعتر از همه آنها فراموش می شود لذا با کارهایی که انجام داد عمر سیاسی خود را سریعتر از عمر ریاست جمهوری اش تمام کرد و اینکه به این ترتیب امکان حضور خود را جهت انتخابات ۱۴۰۰ احیاء کند و بگوید بیایید از روی جنازه من رد شوید، مشخص می کند که از موضع ضعف گفته می شود. کسی که در موضع قدرت و امیدواری باشد این گونه برخورد نمی کند.

وی ادامه داد: آنها فکر می کنند که با بگم بگم هایی که در گذشته هم مطرح می شد، مانند تصاویری که در مجلس پخش کردند و از این قبیل کارها که در مواضع ضعف هست، می توانند دستگاه قضا را ترساندن کنند در صورتی که کسی که به نظام اعتقاد داشته و نیرومند باشد این گونه عمل نمی کند.

هنوز در اندیشه حفظ احمدی‌نژاد در چارچوب نظام هستیم/ خاتمی هیچ گاه علیه نظام صحبت نکرد ، غفوری‌فرد

خاتمی هیچ گاه علیه نظام و فردی صحبت نکرد

غفوری فرد درپاسخ به اینکه آیا با توجه به ساختارشکنی هایی که احمدی نژاد در مقایسه با خاتمی دارد محدودیت و سخت گیری های بیشتری نسبت به خاتمی شاهد هستیم علت این برخورد دوگانه چیست، گفت: نمی توان این دو نفر را باهم مقایسه کرد. واکنش‌ها آقای خاتمی همواره بسیار منطقی تر بوده و هیچ گاه علیه نظام و فردی صحبت نکرده و همواره اخلاق اسلامی را رعایت می کنند.

وی با بیان اینکه آقای اژه ای دلایل سکوت قوه قضائیه را گفتند که بعدا اعلام می کنند و اعتقاد دارم قوه قضائیه منتظر است پرونده احمدی نژاد کامل شود و با دست پر اقدام کند، تاکید کرد: نظام از برخورد با احمدی نژاد ترسی ندارد و اگر مراعات می کنند احترام می گذارند و حتی مقام معظم رهبری جهت حفظ شأن ایشان حکم مجمع تشخیص مصلحت نظام را به او اهدا کردند که بزرگترین لطفی بود که رهبری در حق احمدی نژاد اعمال داشتند ولی در عین حال وی دستور قاطع ایشان را کنار گذاشت در حالی که از جنبه شرعی و قانونی نصیحتی که رهبری به ایشان کردند واجب الاجرا بود ولی احمدی نژاد به کار خود ادامه داد و در عرصه سیاسی حضور یافت.

نظام و ما اصولگرایان هنوز در اندیشه حفظ احمدی نژاد در چارچوب نظام هستیم

این فعال سیاسی اصولگرا گفت: نظام در تلاش است نیروهای خود را حفظ کنند ولی اینگونه تلقی می شود که از احمدی نژاد می ترسد در صورتی که این گونه نیست. امیرالمومنین راجع به ابن ملجم می فرمایند “ارید حیاته و یرید قتلی” من در اندیشه ادامه حیات او هستم و ولی او در فکر قتل من هست. نظام و ما اصولگرایان هم هنوز در اندیشه حفظ احمدی نژاد در چارچوب نظام هستیم ان شا الله که خود ایشان هم در مواضع و واکنش‌ها خویش تجدیدنظر نمایند.

خاتمی می گوید رهبری خط قرمز ما است

غفوری فرد ادامه داد: این در حالی است که آقای خاتمی نسبت به هیچ کسی اهانت نکرد و اکنون هم بیان می کند ما فدائی رهبری هستیم و رهبری خط قرمز است و اخلاق و شأن ریاست جمهوری را حفظ می کنند ولی کسی که می رود در حرم حضرت عبدالعظیم بست می نشیند شأن ریاست جمهوری را حفظ نمی کند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی راجع به اینکه گفته می شود روحانی گردش به راست داشته هست، گفت: خواستگاه روحانی اصولگرایی و عضویت جامعه روحانیت مبارز و از بنیان گذاران آن است و اکنون هم که مشی سیاسی خود را اعتدالی اعلام کرده عقیده اش این است که کشور را یک جناح نمی تواند اداره کند. روش اعتدالی اگر درست اجرا شود بسیار عالی و ثمربخش خواهد بود و می تواند تمامی علاقمندان را زیر یک پرچم گرد آورد.

وی افزود: در جریان انتخابات ۹۲ هم که با من مشورت شد و درپی آن بودند که بدانند عالی ترین فرد جهت ریاست جمهوری را چه کسی می دانم. من آن وقت گفتم آیت الله هاشمی و بعد هم حجج اسلام ناطق نوری و حسن روحانی و دکتر علی اکبر ولایتی هرکدام گزینش شوند کشتی سیاست به ساحل نجات خواهد رسید.

وظیفه اصولگرایان این است که کارشکنی علیه دولت نداشته باشند

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی، گفت: مملکت آنقدر مسئله دارد که نیاز است همه نیروهایی که به نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی اعتقاد دارند حضور یابند و وظیفه اصولگرایان است که از دولت حمایت کرده و کارشکنی نسبت به دولت روحانی نداشته باشند.

وی در پاسخ به اینکه اصولگرایان در چند دوره با شکست مواجه شدند برنامه آنها جهت انتخابات آینده چیست، گفت: انتخابات برد و باخت دارد و باید به این سختى ها و آسانى ها ها عادت کنیم و اگر کسی به دموکراسی اعتقاد دارد این پرسشها را باید آینده نگری کند.

اصولگرایان کمی نسبت به مطالبات مردم کم توجهی کردند

این فعال سیاسی اصولگرا راجع به آسیب شناسی از شکست اصولگرایان در انتخابات، گفت: اصولگرایان کمی نسبت به مطالبات و نظرات مردم کم توجهی کردند و فکر کردیم هر کسی را که معرفی کنیم مردم مجبور هستند به او رای دهند و به تشخیص خواست و نظر مردم توجه مورد نیاز را نکردیم؛ کسی را باید در لیست قرار داد که دارای رای باشد و مردم نسبت به او آشنایی داشته باشند. هنگامی که یک نفر را که هیچ کس نمی آشنایی در لیست گذاشتیم، مسلم است که رای نخواهد آورد. فردی که می خواهد نماینده شود باید دارای پایگاه رای در جامعه باشد، در یکی دو دوره افراد ناشناخته را به صحنه آوردیم و موفق شدیم و فکر کردیم این روند ادامه می یابد.

امکان ائتلاف با اعتدالگرایان در انتخابات آتی

وی راجع به اینکه در انتخابات پیش رو ممکن است اصولگرایان با جریان های دیگر مانند اعتدالگرایان ائتلاف کنند، اظهار داشت: به طور قطع با اصلاح طلبان ائتلاف نخواهیم داشت ولی امکان دارد که اگر اعتدالگرایان هماهنگ تر باشند، ائتلافی شکل گیرد.

غفوری فرد راجع به نواصولگرایی که از سوی قالیباف مطرح شد، گفت: هر ایده و پدیده ای باید با شرایط روز جلو بیاید و اکنون شرایط انتخابات با ۱۰ سال گذشته بسیار تفاوت دارد و مطالبات مردم متفاوت شده است است و اگر هر جریانی از این موارد عقب بماند، محکوم به شکست است و جریان ها مانند اصولگرا، اصلاح طلب و اعتدال گرا اگر می خواهند موفق باشند باید دائما شرایط جامعه را رصد کنند و بر اساس آن خواست و مطالبات مردم برنامه ریزی کنند، یقینا ذائقه مردم نسبت به ۲۰ سال گذشته تفاوت کرده و همچنین شرایط جهانی اطلاعات عمومی هم متفاوت است.

موافق با نواصولگرایی هستم

وی راجع به اینکه یعنی موافق نواصولگرایی هستید، گفت: بله، باید هر روز تازگی انجام دهیم البته مبانی غیرقابل عوض کردن مانند قانون اساسی داریم ولی اکنون آگاهی الکترونیکی تحولات زیادی ایجاد کرده و نحوه جذب و کسب رای از مردم هم عوض کردن یافته و اطلاعات، تبلیغات، آگاهی دادن به مردم و ایجاد ارتباط باید عوض کردن کند و دیگر نمی توان با یک اطلاعیه و بیانیه به مردم بگوییم به این ۳۰ نفر رای دهید و اگر نواصولگرایی به این معنا باشد، صددرصد با آن موافقم.

غفوری فرد راجع به اینکه آیا جبهه مردمی می تواند محوریت اصولگرایان را به دست گیرد، گفت: جمنا در وقت کوتاهی خیلی سریع تشکیل شد و در نحوه عملکرد آن انتقاداتی را داشتیم و اگر بخواهند با همان روند پیش روند حتما موفق نخواهند شد ولی اگر تغییراتی ایجاد کنند در این فاصله ای که دارند تغییراتی در فعالیت انتخاباتی و نظرات خرد دهند موفقیت آن بسیار محتمل خواهد بود.

واژه های کلیدی: سیاسی | انتخابات | اصولگرایان | احمدی نژاد | ریاست جمهوری | مقام معظم رهبری | انتخابات ریاست جمهوری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs

بدون دیدگاه

دیدگاه شما

نظر شما: